İzledikten Sonra Ufkunuzu Genişletecek 5 Netflix Belgeseli

 Canınız sıkıldığı zaman ya da izleyecek bir şey aradığınız zaman size okyanusların gizemlerini,dünyanın güzelliklerini ya da bir savaşın görünmeyen yüzünü gösterecek belgeseli izlemek size iyi gelecektir.
Sizler için Netflix’in en iyilerini derledik.

1.”Chasing Coral” (2017) Bu belgesel sayesinde su altındaki yaşama ve bu yabancı dünyaya adımınızı atın. Bu film, “Chasing Ice” ile aynı ekip tarafından yapılan ve dünyanın dört bir yanındaki mercan resiflerinin dönüşümünü ve kaybını ortaya koyan bir yapıt. İzleyeceğiniz her şey hem büyüleyici hem de trajik.

2.”Life”(2009)

 Bu çarpıcı, 10 bölümlük İngiliz yapımı belgesel dizi dört yıldan uzun bir süre boyunca çekildi ve her kıtada olmak üzere dünyadaki her türlü yaşam alanlarında filme alındı. Bitkilerin ve hayvanların hayatta kalmak için benimsediği en sıra dışı ve tuhaf davranışları görmek isteyenler için birebir bir yapıt.

3.”Virunga”(2014)

 İç savaşın ortasında ve doğal kaynaklarının elden gitmemesi için mücadele eden bir ülke olan Kongo’da, kendini vahşi yaşamı korumaya adamış bir grup cesur insan Virunga Milli Parkı’nı kaçak avcılardan ve silahlı gerillalardan korumak için hayatlarını riske atıyor.

4.”Into the Inferno”(2016)

 Yanardağ bilimcisi Clive Oppenheimer ile birlikte dünyanın volkanlarını araştıran yönetmen, aynı zamanda spiritüel inançlar, geçmişten günümüze gelen inanışlar ve insanın bu akıl almaz doğa olayıyla kurduğu ilişkiyi bir görsel yolculuğa dönüştürmeyi başarmış.

5.”The Farthest:Vogayer in Space”(2017)

 1977’de NASA, güneş sistemimizi ve daha fazlasını keşfetmek amacıyla ikiz Voyager uzay aracının yolculuğunu başlattı. Yolculuk bize Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Neptün gibi uzak gezegenlerden önemli bilgiler verdi. 

 2012 yılında, Voyager 1, heliosferimizi terk etti ve yıldızlararası uzay yolculuğuna başlayan ilk nesne oldu. Bu iki aracın destansı yolculuğu devam ediyor ve hala uzaya dair bilgileri bize göndermeye devam ediyorlar.

İzledikten Sonra Ufkunuzu Genişletecek 5 Netflix Belgeseli” için 2 yorum

 • Aralık 10, 2018 tarihinde, saat 6:20 pm
  Permalink

  Mükemmel bu web sitesi cahil-i zihniyetime bir ilaç gibi geldi tüm arkadaşlarıma önerdim.

  Yanıtla
  • Aralık 10, 2018 tarihinde, saat 7:25 pm
   Permalink

   ikbal hanım hangi şehirde yaşıyorsunuz bir ara konuşabilirmiyiz? saygılar efendim

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir